Відеокарти NVIDIA GeForce GTX 1080 Founders Edition надійшли в продаж, після чого виявили дивну поведінку кулера

GeForce_GTX_1080_test

Череда релізів новинок з виставки Computex 2016 незаслужено відкинула на другий план інші не менш важливі новини. Наприклад, про старт продажів відеокарт NVIDIA нового покоління.

Зарубіжні інтернет-магазини готові запропонувати покупцям відеокарти GeForce GTX 1080 Founders Edition. Спочатку новинки з’явилися в прайс-листах західноєвропейських компаній за однаковою мінімальною ціною – € 790, а потім дебютували в великих американських торгових мережах Newegg і Best Buy за $ 700 за одиницю (без урахування податку з продажів). Паралельно корпорацією NVIDIA були озвучені рекомендовані ціни референсних відеокарт GeForce GTX 1080 GeForce GTX 1070 для українського ринку – 21500 і 13700 грн, відповідно. Молодша модель з’явиться на прилавках магазинів не раніше 10 червня.

GeForce_GTX_1080_test

Ті, хто має в своєму розпорядженні потрібну суму і готовий потерпіти від декількох днів до декількох тижнів, будуть винагороджені за терпіння. Трохи пізніше в продаж надійдуть відеокарти, засновані на власному дизайні виробників. Оригінальні версії адаптерів GeForce GTX 1080 від ASUS, EVGA, Gainward, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY і Zotac будуть пропонуватися від $ 599. Для версій GeForce GTX 1070 заявлений цінник в $ 379.

GeForce_GTX_1080_test

Також слід зазначити, що старт продажів відеокарт NVIDIA GeForce GTX 1080 Founders Edition можна назвати безхмарним. Перші власники цих пристроїв уже в перші ж дні після покупки почали скаржитися на дивну поведінку вентилятора штатної системи охолодження.

Так, на сторінках офіційного форуму технічної підтримки NVIDIA повідомляють наступне: вентилятор в системі охолодження має властивість на короткий час розкручуватися до швидкостей, що генерують виразний і неприємний шум. Що характерно, на думку деяких власників відеокарт, скачки швидкості обертання вентилятора відбуваються незалежно від режиму експлуатації.

fan_01

На проблему скаржаться власники еталонних відеокарт різних марок, оскільки на апаратному рівні всі GeForce GTX 1080 «першої хвилі» ідентичні один одному. Один щасливчик, який купив відразу дві відеокарти GeForce GTX 1080 Founders Edition, експериментальним шляхом встановив, що «розгоном вентилятора» грішить ведена відеокарта в дуеті. Якщо відключити режим SLI, то підвивання припиняються. Помінявши відеокарти місцями і зіткнувшись з ідентичним поведінкою, він прийшов до висновку, що проблема носить програмний характер.

Сторонні утиліти, покликані регулювати швидкість обертання вентилятора, на поведінку GeForce GTX 1080 поки особливого впливу не роблять. Очевидно, для вирішення проблеми повинні оновитися драйвери NVIDIA, прошивка BIOS відеокарт еталонного дизайну, або сторонні розробники навчать свої утиліти справлятися з цією бідою неофіційно. NVIDIA на ці скарги поки ніяк не реагує.

Відеокарти NVIDIA GeForce GTX 1080 Founders Edition надійшли в продаж, після чого виявили дивну поведінку кулера обновлено: Травень 31, 2016 автором: Russ_SA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *